Zdrowe, zadbane piersi pospolita żółtaczka alkoholowa to alkoholowe zatrucie wątroby

Zadbane piersi są atutem każdej kobiety. Bez względu na ich wielkość oraz kształt, należy o nie odpowiednio dbać. Można to już robić poprzez noszenie odpowiednich biustonoszy. Według różnych badań, większość kobiet nie potrafi dopasować dobrego biustonosza. Najczęściej jest on zbyt mały i powoduje ucisk piersi. Z kolei zbyt duży, nie spełnia swojej funkcji, czyli podtrzymywania piersi.

Wiele kobiet zaniedbuje także podstawową profilaktykę piersi. Samobadanie to minimum, które należy wykonywać, żeby mieć zdrowe piersi. Ginekolodzy zalecają takie badanie już młodym kobietom. Każda kobieta powinna badać się regularnie, w comiesięcznych odstępach czasu.

W przypadku wykrycia drobnych zmian, np. guzków, konieczna jest wizyta u ginekologa. W większości przypadków guzki okazują się być łagodnymi zmianami, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowa kobiet. Niekiedy jednak z guzków może się rozwinąć nowotwór złośliwy.

Często konieczna jest wówczas mastektomia, czyli chirurgiczne usunięcie piersi. Dla kobiet jest to bolesne doświadczenie, dlatego warto regularnie kontrolować piersi, nie tylko poprzez samobadanie, ale również wykonując np. USG bądź mammografię.

Rak piersi jest jednym z najczęstszych nowotworów. Umieralność z jego powodu jest bardzo wysoka. Rakowi można jednak przeciwdziałać, chociażby przez regularne badania. Dla kobiet przygotowanych jest wiele kampanii, które mają uświadomić im, jak ważna jest profilaktyka.

zoltaczka objawy Co to jest żółtaczka typu a i jak można się zarazić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *