Niepokojące zmiany na piersiach Zawiesina informacja dla pacjentów fizjologiczna żółtaczka u noworodków nie wymaga leczenia

Wiele kobiet unika wizyty u specjalisty, pomimo wystąpienia zmian na piersiach. Często obawiają się najgorszego wyroku, jakim jest nowotwór. Tymczasem część tych zgrubień i zmian wcale nie musi oznaczać raka. Warto jednak każdy niepokojący objaw skonsultować z lekarzem. Ponadto należy pamiętać, że wcześnie wykryty nowotwór, jest niemal w pełni uleczalny. W miarę zezłośliwienia, niekiedy konieczna jest amputacja piersi.

Jakie czynniki powinny zaniepokoić? Przede wszystkim wszelkiego rodzaju zgrubienia, które można wyczuć palcami. Sporo z nich to nieszkodliwe torbiele, jednak samodzielnie nie można postawić takiej diagnozy. W celu oceny zmiany, trzeba wykonać specjalistyczne badania, takie jak USG.

Powiększenie węzłów chłonnych to kolejny sygnał, który powinien skłonić do wykonania badań. Dzięki nim można ocenić, czy ich wzrost spowodowany jest przebiegającym w organizmie stanem zapalnym, czy ma to związek z piersiami.

Niekiedy można zaobserwować zmiany w okolicy brodawki. Wyciek płynu lub owrzodzenie mogą sugerować chorobę, dlatego niezbędna będzie wizyta u ginekologa.

Piersi powinny być ocenione również wizualnie. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy nie nastąpiła zmiana ich kształtu. Jeżeli skóra piersi jest zmieniona, np. zaczerwieniona bądź widoczne są na niej wgłębienia, warto skonsultować to ze specjalistą.

Buderhin aerozol watroba choroby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *