Łagodne zmiany w piersiach

Niemal każde zgrubienie w piersi powoduje w kobietach obawę przed nowotworem. Tymczasem sporo wyczuwalnych guzków jest nieszkodliwych dla zdrowia. Takie zgrubienia mogą pojawić się u kobiet w każdym wieku. Pomimo nieszkodliwości, powinny być skonsultowane z lekarzem.

Torbiele są najczęstszymi, ale łagodnymi zmianami. Zwane są również cystami. Są to różnego rodzaju pęcherzyki, w których znajduje się płyn. Zazwyczaj mają okrągły lub owalny kształt i wówczas nazywane są torbielami prostymi. Może się zdarzyć, że płyn w cyście będzie gęstszy. W badaniach palpacyjnych, można wyczuć, jak torbiele przesuwają się po całej piersi.

Gruczolakowłókniaki powstają w wyniku pogrubienia gruczołów mlecznych. Można je wyczuć jako twarde guzki, które jednak nie są bolesne. Ich obecność stwierdza się u kobiet w każdym wieku.

Mastopatia to liczne zmiany, które powstają na skutek zmian hormonalnych. Zazwyczaj dotyczą kobiet, które ukończyły co najmniej 35 lat. Niekiedy mogą być bolesne, zwłaszcza przy ucisku. Zmiany można wyleczyć stosując odpowiednie leki oraz modyfikując dietę.

http://www.gsk.com.pl/produkty/Zentel-zawiesina.html żółtaczka typu b

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *